УВАГА! УВАГА! УВАГА!

Шановний відвідувачу, звертаю Вашу увагу, що деякі посилання у дописах, на даний час, не працюють, оскільки вони переспрямовують на російські сайти (докладніше дивись на сторінці "Про блог").

6 червня 2022 р.

Український пантеон. Видатні українці. Ukrainian pantheon. Outstanding Ukrainians. Ігор Сікорський.

Ігор Іванович Сікорський – видатний авіаконструктор українського походження.

Ігор Сікорський. Фото з сайту Цей день в історії

Ігор Іванович Сікорський народився у Києві 6 червня (25 травня за юліанським календарем) 1889 р. у сім’ї відомого українського психіатра і педагога Івана Олексійовича Сікорського. Військову та інженерну освіту отримав у Санкт-Петербурзі (військове училище), Парижі (Технічна школа) та Києві (Політехнічний інститут). У 1908 році, натхнений зустріччю у Франції з піонером повітроплавання Вілбуром Райтом, зацікавився конструюванням літальних апаратів.
У 1908 р. студент КПІ Ігор Сікорський розробив і побудував свій перший вертоліт, який, однак, не піднявся у повітря. Тоді він почав будувати літаки. Спільно з товаришами по інституту Федором Билінкіним і Василем Йорданом побудував літаки БіС-1 і БіС-2, а згодом вже самостійно – С-3, С-4, С-5, С-6. 12 грудня 1912 року літак С-6 побив світовий рекорд швидкості – 111 км/год.
У 1912 р. Сікорський став головним конструктором авіаційного відділення Російсько-Балтійського вагонного заводу (РБВЗ) у Санкт-Петербурзі. У короткий термін споруджуються багатомоторні аероплани "Гранд" і "Руський витязь", а згодом – чотиримоторний "Ілля Муромець", який став найкращим літаком Першої світової війни.
Після Жовтневого перевороту в Росії, Сікорський емігрував до Франції, а потім – до США. Там він утілює свої авіаційні задуми. Конструкторським талантом Сікорського цікавились великі американські корпорації, а вже 1923 року він створив свою компанію Sikorsky Aeroengineering Corporation. А наприкінці 1930-х років Сікорський повернувся до давньої мрії юності – створення гелікоптерів – і у вересні 1939 року він сам випробовує експериментальний вертоліт VS-300 (S-46).
VS-300. Фото з сайту Вертолеты Сикорского
 Після війни фірма Сікорського стала визнаним лідером не лише у США, а й у світі. Величезним успіхом компанії стала розробка гелікоптера S-55, який у 1952 році вперше у світі здійснив трансатлантичний переліт. Останнім із вертольотів, розроблених особисто Сікорським у 1954-1955 роках, був S-58. Його численні модифікації експлуатувалися майже в п’ятдесяти країнах світу. Майже до 65-річного віку Ігор Сікорський продовжував працювати інженером-конструктором і лише у 1957 році відійшов від активних справ.
Пам'ятник Ігорю Сікорському поблизу Міжнародного аеропорту "Київ"
 
Ігор Сікорський був нагороджений 80 нагородами. Серед яких – почесна медаль Джона Фріца за науково-технічні досягнення у галузі фундаментальних і прикладних наук.
Гелікоптери Ігоря Сікорського використовували Збройні сили США. 
Усі президенти США, починаючи з Дуайта Ейзенхауера, літають на гелікоптерах конструкції Сікорського.
 




Додатковий матеріал на інших сайтах:
 

Немає коментарів:

Дописати коментар